پیش به سوی رویاهای باور نکردنی

پیش به سوی رویاهای باور نکردنی

پیش به سوی رویاهای باور نکردنی

بنام خداوند ثروت آفرین

آیا تابحال شده موفقیت کسان دیگر در رشته و زمینه کاری خودتان را به‌خاطر چیزهای جزئی مثل موارد زیر ببینید :

او موفق است چون مهارتش در کامپیوتر زیاد است.
او موفق است چون با آدم‌های زیادی را در این زمینه ارتباط دارد.
آنها موفق هستند چون مدتها پیش این کار را شروع کرده اند.
او برای این توانست موفق شود چون خیلی وضعش خوب است، پول پارو می‌کند.
او برای این موفق است چون همیشه از من خوش‌شانس‌تر بوده است.

من نمیتوانم موفق شوم چون هیچ کاری بلد نیستم.

من نمیتوانم موفق شوم چون هیچ تخصصی ندارم .

ما نمی توانیم موفق شویم چون سرمایه لازم را نداریم.

می بینی دوست من اینها بهانه های آدمهای محکوم به شکست است . آدمهایی که هیچ وقت خویشتن خویش را باور نکردند و همیشه در تارو پود افکار نا امیدانه خود گرفتار هستند.

کار واقعی پشت صحنه را ندیده‌اند، دلیل واقعی موفقیت این افراد را نادیده گرفته‌اند ، به‌اضافه اینکه انرژی زیادی را هم صرف توجیه عدم موفقیت خودشان کرده‌اند و موقعیت‌ها و فرصت‌های واقعی برای عبرت گرفتن از توانایی‌ها و موفقیت‌های آنها را از دست داده‌اند.

[irp]

اسیر شدن در دنیای مصنوعی فکرمان خیلی آسان است. کار ذهن ما این است که ما را یکسان و بی‌ تغییر نگه دارد و در نتیجه ترس خارج شدن از منطقه امن مان برای دنبال کردن اهدافمان را به دلمان بیندازد. این کاملاً طبیعی و غریزی است. همه ما تجربه‌اش می‌کنیم. اما آنهایی که به آنچه که می‌خواسته‌اند رسیده‌اند، یاد گرفته‌اند که چطور فرای آن حرکت کنند. یعنی با وجود همه این ترس‌ها، عمل کنند.

اما یک نکته مهم : دوست خوبم میخوام بگم به خودت افتخار کنی ، چرا ؟

تو دوست خوبم همین الان که این متن رو داری میخونی در واقع استارت تغییر و تحول در خودت رو زدی و یقین بدان با پیگیری و پشتکار و توکل به ذات باریتعالی به موفقیتی خواهی رسید که شاید در تصورت نباشد . 

دوست خوبم ، واضح میگم : تو شاهکار خلقتی تحقیر را باور نکن 

در زیر به ۶ قدم برای غلبه بر ندای درونی که قدرت متوقف کردن ما برای دنبال کردن رویاهایمان را دارد اشاره می‌کنیم:

قدم ۱ : شنیدن و تشخیص صدا
هوشیار باشید و ببینید که ذهنتان برای به تاخیر انداختن عمل شما چه بهانه‌هایی می‌آورد. در زیر به متداول‌ترین این بهانه‌ها اشاره می‌کنیم:

** من سابقه تحصیلی لازم را ندارم، شاید بهتر باشد که بعد از اینکه فلان مدرک را گرفتم وارد عمل شوم.

**برای دنبال کردن اینکار پول کافی ندارم.

** آخر من در مورد اینکار چه می دانم؟ هیچ. مطمئناً هیچوقت موفق نمی‌شوم.

** به‌اندازه کافی در باره این آموزش ندیده‌ام. اول باید همه چیز را درموردش بدانم.

میخوام راحت بهت بگم دوست عزیزم : ما در مورد موفقیت در دنیای اینترنت و درامدهای بالا از این طریق صحبت میکنیم و موارد مربوط به دنیای بیرونی و کسب و کارهای فیزیکی اینجا جایی ندارد .

با این فرض یه نکته رو دوست دارم همینجا عرض کنم : دوست گرامی من آیا شما با توجه به بهانه های پیش گفته در بالا ، حتی آشپزی یا نوشتن مقاله و ….. هم بلد نیستی؟ 

این یک نمونه بود دوست خوبم ، بله درست حدس زدی از هرچه که بلد هستی و عاشق انجام دادنش هستی میتونی به درآمد عالی برسی 

میمونه راهش رو بلد بشی که من اینجام تا به امید خدا نشون بدم با هر استعدادی که داری و در ذات و وجود هر انسانی نهفته است میتونی به یک درامد عالی برسی .

به زبانتان موقع حرف زدن یا یک نفر دیگر دقت کنید. به عباراتی که استفاده می‌کنید دقت کنید، دارید بهانه می‌آورید؟ آیا دارید موقعیتتان را به‌خاطر فکر کردن در مورد نداشتن‌‌هایتان توجیه می‌کنید؟

قدم ۲ : مراقب فلج تجزیه و تحلیل باشید
من قبل‌ترها خیلی در این دام افتاده‌ام. فلج تجزیه و تحلیل، یعنی لازم باشد همه چیز درمورد نحوه انجام یک کار را قبل از شروع انجام آن بدانید.

تجربه خودم را برایتان تعریف می‌کنم. من قبل از شروع یک پرو‌ژه روزها و هفته‌ها را صرف تحقیق و تحلیل بازار می‌کردم. طی این مدت، دلایل کافی برای عدم موفقیت احتمالی خودم به‌ دست می‌آوردم. به‌ همین‌ دلیل بعد از این همه زمانی که می‌گذاشتم آخر وارد عمل نمی‌شدم.

و اما در یک لحظه هیجان انگیز بود که به خودم اومدم و در یک ساعت ۲ بامداد نصف شب استارت کاری رو زدم که خدا میمونه هیچی ازش نمیدونستم ولی یافتم . یافتم چون خواستم و توکل کردم و در نهایت به موفقیتی رسیدم که چند ماه قبل هیچ گاه حتی تصورش رو هم نمی کردم.

دوست خوبم 

من در مورد موارد تئوریک صحبت نمیکنم . من آدم عملگرایی هستم و در هر بحثی که وارد میشم برای انجام دادنش برنامه دارم و اینجا هم این صحبتها رو دارم میکنم چون برنامه ای دارم که اگر بهش عمل بشه بدون شک و تردید نتایج بسیار عالی ای رو در پی خواهد داشت.

برای ایجاد یک هدف مشخص، واضح و قابل‌ ارزیابی، وقت خیلی بهتر می‌گذرد. اول باید بدانید که می‌خواهید به “چه” برسید، بعد برای آن برنامه بریزید و بعد با قدرت تمام وارد عمل شوید. پس همین حالا روی کاری که می‌توانید بکنید تمرکز کنید!

البته تحقیق کردن درمورد بازار خیلی مهم است اما مشکل زمانی ایجاد می‌شود که ما از اهدافمان آگاهی نداریم و دلیل جستجوهای مان را نمی‌دانیم. افتادن در دام فلج تجزیه و تجلیل خیلی راحت است پس حسابی مراقب باشید.

قدم ۳ : خودتان را از پرتگاه افکار تدافعی دور کنید.

افکار ما خیلی راحت به سرازیری می‌افتند. وقتی افکار تدافعی به ذهنمان می‌رسد اگر فوراً متوقف شان نکنیم و آگاهانه خودمان را از آن بیرون نکشیم، اسیر ترس و فقدان خواهیم شد.

می‌توانید احساساتتان را تغییر داده و افکار تدافعیتان را با افکار زیر جایگزین کنید:

تغییر زبان: به‌ جای اینکه بگویید چون تجربه کافی ندارم، نمی‌توانم اینکار را انجام دهم، سعی کنید زبانتان را تغییر دهید به : الان تجربه کافی در این مورد ندارم اما مطمئنم که از عهده آن برخواهم آمد، پس از همین امروز شروع می‌کنم.

تغییر فیزیولوژی: بلند شوید و چرخی در اطراف بزنید. کاری بکنید که وضعیت فیزیکی کنونی تان را به‌طرز قابل‌توجهی تغییر دهد. اینکار ابزار بسیار خوبی برای قطع هرگونه الگوی فکری است.

تغییر تمرکز: تمرکزتان روی چیست؟ برای یک مدت چیز دیگری برای متمرکز شدن پیدا کنید.

قدم ۴ : بدانید که ذهنتان شما نیستید
درک ذهن شما، خود شما نیست. فقط به‌ خاطر اینکه یک فکر تدافعی دارید به این معنی نیست که این حقیقت دارد یا باید آنرا دنبال کنید. می‌دانم این یکی از سخت‌ترین موارد است اما باید بفهمید که فکر شما خود شما نیست. شما موجودی الهی هستید، بسیار ارزشمندید و قدرت برآوردن عمیق‌ترین خواسته‌های درونیتان در شما وجود دارد.

قدم ۵ : دنبال بزرگترین ارزشتان باشید
به‌جای اینکه به دنبال دلیل این باشید که چرا نمی‌توانید در مقابل کسی دیگر موفق باشید.

به‌ دنبال فرصت‌ها و موقعیت‌ها باشید نه فرصت‌های از دست رفته. دنبال چیزهایی باشید که برای دیگران موفقیت آورده است و از آنها بعنوان منبع الهام استفاده کنید. دنبال کارهایی باشید که دیگران خوب انجام داده‌اند و از آنها درس بگیرید.

روی ایجاد ارزش تمرکز کنید. انتظار داشته باشید که داده‌هایتان بیشتر از دریافت‌هایتان باشد. وقتی این مفهوم ساده را خوب تمرین کرده و در آن استاد شدید، متوجه خواهید شد که برای برآوردن دیدگاهتان، دیگر خودِ آن مسابقه برایتان اهمیت ندارد.

قدم ۶ : “چگونه” را فراموش کنید، روی “چه” تمرکز کنید

قبل از شروع عمل درمورد یک ایده یا پرو‌ژه، اسیر شدن در دام جزئیات اینکه چگونه به هدفتان برسید خیلی ساده است. وقتی خیلی اسیر چگونه‌ها شوید، مطمئناً با بمبارانی از کارهای ناممکن هم رو به‌ رو خواهید شد. این خیلی ناامید‌ کننده است و نیروی حرکت شما را کند می‌کند. بعلاوه، کارها معمولاً آنطور که شما انتظار دارید پیش نمی‌روند. بله مهم است که برای رسیدن به هدفتان برنامه داشته باشید اما باید این برنامه‌ها را با دیدگاهی بسیار سطح‌بالا خلق کنید که اسیر چگونه‌ها نباشد.

برای ایجاد یک هدف مشخص، واضح و قابل‌ ارزیابی، وقت خیلی بهتر می‌گذرد. اول باید بدانید که می‌خواهید به “چه” برسید، بعد برای آن برنامه بریزید و بعد با قدرت تمام وارد عمل شوید. پس همین حالا روی کاری که می‌توانید بکنید تمرکز کنید!

درست مثل رانندگی کردن در شب در خارج از شهر، بیرون بسیار تاریک است و فقط می‌توانید راه دو متر جلوتر از خودتان را ببینید. البته مقصدتان را می‌دانید ( که هدف شماست ) و می‌دانید که راه بالاخره شما را به آن مقصد می‌رساند ( برنامه ). تمام کاری که از دستتان برمی‌آید تمرکز بر دو متر جلویی‌تان است.

و سخن آخر این که

افکار خودویرانگر را رها کن!
یاد بگیر هر زمان که برای کاری، که موجب ترس توست ،وارد عمل شدی به جای ترس، فقط عمل کن!

و البته قضاوت کردن رو کنار بگذار دوست خوبم و از تارو پود افکار دگم و واپسگرایانه بیرون بیا و قبل ازا ینکه دیگران را قضاوت کنی ، به راه و روشش فکر کن و خوب تامل کن شاید تنها راه موفقیتت همان راه باشد.

در ادامه منتشر تو دوست خوبم هستم در مطالب بعدی چند گام دیگر مقدماتی را خواهیم برداشت برای ورود به برنامه اصلی پروژه

” ۹۰ روز رویایی ” 

موفق و موید باشید.

20
یک پاسخ بنویسید

avatar
9 نظرات
11 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
7 نویسندگان دیدگاه
حسینرحیمیrezag.dashkan آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
aliyashay
کاربر
aliyashay

سلام وخسته نباشید اقااشکان ازصب چندین باراومدم سایت ب امیداینکه بقیه ی پستهاروبذارین ولی نذاشتین میخاستم بگم امشب تاساعت۱۲شب میذراین یانه که بدونم ممنون اززحماتتون

حسین
مهمان
حسین

سلام اقا اشکان
کی این طرح رو رونمایی میکنید من ک هرروز ب سایت سر میزنم خبری نیست
میشه تاریخ حدودی اعلام کنید.
ممنون

g.d
مهمان
g.d

سلام بر دادا
دادا امروز پست نداریم منتظر هستیم ها چشم به راه هستیییییییییییم

رحیمی
مهمان
رحیمی

سلام خسته نباشید خدمت شما منم به شخصه از بس تو این سایتهای خارجی عضو شدم و وقت گذاشتم فقط هزینه شارج نت دادم کم اوردم امیدوارم این بار انتظارم اشتباه نباشه واین سیستم جدید جواب بده بازم ممنون از راهنماییهاتون

reza
مهمان
reza

سلام کاکام،آیا روال قبلی سایت (درآمد دلاری )کلا تعطیل میشه؟

aliyashay
کاربر
aliyashay

ممنون اززحماتت چشم منتظرمیمونم ولی خوب خیلی ببخشیدکه یکم کنجکاویم وزیادسوال میکنیم فقط یه سوال دیگه که منی که باگوشی دارم فعالیت میکنم برای انجام اینکارهم میشه باگوشی فعالیت کردیانه واینکه چندروزطول میکشه تاهمه پستهاتروبذارین واستارت بزنیم خیلیی ممنونم ازپاسختون وببخشیدکه اینقدرکنجکاوم وعجله دارم.

g.d
مهمان
g.d

سلام بر دوست عزیز
بازم مثل همیشه اولین کامنت رو من میزارم خیلی مشتاق روش های درآمدی شما شدم دوست گلم ی سوال در این روش هم درآمد حاصل به صورت دلاری هستش منظورم اینگه بازم با سایت های خارجی کار میکنیم .
موید و پیروز باشید

ali
مهمان
ali

سلام یعنی نشد ما جایی بریم یا کاری کنیم
یا از یه سایت خوشمون بیاد
و اون سایت یا کار یا نفر یا شی یا چیز فرتی تغییر نکنه
الانم ۷ روزه با سایت شما اشنا شدم
خوشم اومد از نحوه کار و اینترفیس سایت
ولی انگار اینجا هم دچار تحول میشه بزودی،نمیدونم کی به هدفم میرسم اصلا شدنیه درامد اینترنتی ؟
خسته ام خسته
اقا اشکان اگه میشه بدون مقدمه برو سر اصل مطلب یعنی درامد جدید
هم خودت خسته نمیشید از این همه تایپ هم دیگران از انتظار دق نمیکنن
شرمنده حرفام خیلی طولانی شد

aliyashay
کاربر
aliyashay

سلام اقااشکان من مطلبتون روخوندم وبنظرم اولش یکم سخته ایناروبخودمون احمال کنیم ولی اگه قبول کنیم خوب میشه وخوب من متوجه یه چیزی نشدم که کاری که مثلامامیخاییم انجام بدیم چه جوریه وچه خاهدبودایامثل مثالتون اشپزی ومقاله واینجورچیزاهست واینکه دقیقاهدف شماچی بودیعنی درچه زمینه ای فعالیت کردین…خیلی ممنونم ازتون که میخایین ماهم افکارمونودرست کنیم وب موفقیت برسیم..وخیلی سوالهای زیادی توذهنمه که باادامه این پست فک میکنم پاسخ خاهم گرفت..