تفاوت درآمد اینترنتی با کسب و کار اینترنتی

چه تفاوتی بین درآمد اینترنتی با کسب و کار اینترنتی وجود دارد؟

امروزه کمتر کسی را می توان یافت که با اینترنت و انواع شیوه های استفاده از اون آشنا نباشد.هر کس به فراخور علاقه مندی ، نیاز و دانش خود به گونه ای متفاوت از آن استفاده می کند.تا حالا فکر کرده اید و به این موضوع اندیشیده اید که واقعا ” تفاوت درآمد اینترنتی با کسب و کار اینترنتی ” در چیست؟ افرادی به دنبال درآمد اینترنتی و کسب و کار اینترنتی هستند و بسیاری دیگر صرفا بصورتی تفننی از این پدیده غالب جامعه انسانی ، بهره می برند.

در چند سال اخیر به دلایلی همچون مشکلات اقتصادی جامعه ، معرفی برند شرکتی و غیره ، تب استفاده از اینترنت جهت کسب درآمد از آن افزایش یافته است. در این مقاله بیشتر بدنبال این هستم تا بازتعریفی روشن از تفاوت های بین درامد اینترنتی با کسب و کار اینترنتی ارائه دهم .

تفاوت درآمد اینترنتی با کسب و کار اینترنتی

تفاوت درآمد اینترنتی با کسب و کار اینترنتی

کسب و کار اینترنتی 

بهترین گزینه کسب درامد از اینترنت که می توان ویژگی هایی همچون پایدار بودن و دارای شمول بالا ، قابلیت گسترش در بستر اینترنت و افزایش درآمد سرمایه گذاری بسیار محدود تر از کسب و کار های فیزیکی را مثال زد.در یک کسب و کار اینترنتی شاخصه اصلی وجود یک رابطه دو سویه هست . در یک طرف شما قرار دارید که یک کسب و کار اینترنتی را راه اندازی میکنید و در سوی دیگر مشتری قرار دارد که خدمات یا محصول شما را خریداری می کند.انواع مختلفی از آموزشهای آنلاین ، ایجاد فروشگاههای اینترنتی که خود به گونه های متفاوتی تقسیم می شود و شامل فروشگاه محصولات دانلودی و تولید و فروش محتوای آموزشی و گونه دیگر آن یعنی فروشگاه محصولات فیزیکی مانند پوشاک و لوازم خانگی و ورزشی و غیره ، می باشد.

برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی نیازمند داشتن ایده ، بستری برای ارائه محصول یا خدمات ( وب سایت ) ، سرمایه ، صبر و حوصله و در نهایت مشتری می باشد.از مزایای این روش می توان به درامد نامحدود اشاره کرد.فضای بسیار رقابتی اینترنت و کسب و کارهای اینترنتی می طلبد برای نیل به مقصود باید پشتکار و رعایت اصول مربوط به این کار می باشد.هیچ کسب و کار اینترنتی یک شبه به بار نمی نشیند و وقتی گفته می شود این شیوه کسب درامد دارای زمینه پیشرفت نامحدود و درآمد بالا بوده و پایدارترین روش کسب درآمد از اینترنت می باشد ناگفته مشخص است که نیازمند تلاشی وافر ، صبوری و رعایت قوانین مربوطه و همچنین متمرکز بودن در بلند مدت است.

درآمد اینترنتی 

برای داشتن درآمد از اینترنت حتما نیاز به این نیست که شما یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید.درآمد اینترنتی نمونه های فراوانی می تواند داشته باشد. درآمد زایی از طریق دورکاری و فری لنسرینگ ، ترجمه و تحقیق ، سیستم همکاری در فروش ، کسب و کارهای خانگی ، تدریس خصوصی ، فعالیت در سایتهای کلیکی و موارد بسیار دیگری رو می توان در چارچوب درامد اینترنتی ارزیابی کرد.

اگر دنبال درامد از اینترنت هستید و صبور نیستید و امکان سرمایه گذاری هم ندارید بهتر آنست که به فکر راه اندازی کسب و کار اینترنتی نباشید.در درآمد اینترنتی مهمترین مولفه ، داشتن مهارت اجرای کار است. مانند مواردی که در بالا ذکر شد.میزان درامد شما در روش مذکور بستگی به میزان تجربه کاری شما و همچنین توانایی در انجام وظایف محوله دارد. فرض کنید شما تدریس آنلاین را به عنوان منبع درامد اینترنتی خود برگزیده اید. اگر بتوانید تسلط خوبی داشته باشید و تدریس قابل قبولی رو داشته باشید مشتریان زیادی به شما مراجعه خواهند کرد.

درآمد های ناشی از این روش با اینکه می تواند کم خطر باشد ولی به همان اندازه هم محدود بوده و نمی توان به پایدار بودن آنها امیدوار بود.کسب درامد های بالا در این روش مورد انتظار نمی باشد.

اگر بلاتکلیف هستید ، دست نگه دارید.

پیامهای بسیار زیادی رو از طریق ایمیل و کانال تلگرام دریافت کرده ام که ضمن سوال از موارد مربوط به کسب و کارهای اینترنتی و درامد از اینترنت ، بر این نکته اشاره می کنند که نمیدانیم چکار کنیم. واقعیت مطلب این است که اگر واقعا به یک جمع بندی نرسیده اید و ایده ای ندارید وارد مقوله کسب و کارهای اینترنتی نشوید و یا اگر هیچ گونه مهارتی ندارید شیوه ” درامد از اینترنت ” را فراموش کنید.

سخن آخر 

در فضای پرالتهاب تبلیغات کسب درامد از اینترنت مراقب باشید فریب نخورید . متاسفانه تعداد سایتهایی که بدنبال فروش ” بسته های شروع کسب و کار ” یا آموزش راه اندازی کسب و کار و وبینار  و غیره هستند کم نیست و به جرات میتونم ادعا کنم که هیچ روش اسرار آمیزی غیر از انچه که در مطالب پیشین در سایت به اونها اشاره کرده ام وجود خارجی ندارد.تکلیف ” درامد اینترنتی ” که مشخص است و گفته شد که به چه صورت عمل می شود . اما ” کسب و کار اینترنتی ” فقط و فقط بستگی به خود شما دارد و میزان تمرکزی که دارید و استفاده از روشهای روشن و مشخصی که قبلا تجربه شده است.

5
یک پاسخ بنویسید

avatar
3 نظرات
2 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
4 نویسندگان دیدگاه
کیوامهردادashkanحسین آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
کیوا
مهمان
کیوا

سلام .بنظر شما کسب درامد از سایتهای کلیکی خارجی به صرفه و پایداره؟میشه روشون حساب کرد؟

مهرداد
مهمان
مهرداد

سایتتون فوق العادست.واقعا بی نظیرید.خیلی از مطالبتون استفاده می کنم و لازمه یه تشکر ویژه داشته باشم.

حسین
مهمان
حسین

خیلی ممنون توضیحات کاملی بود
من دنبال درامد از اینترنت هستم به نظر شما کدام یک از این دو روش را پیشنهاد می کنید؟