بررسی ارزشمندترین ارزهای دیجیتالی دنیا

ارزهای دیجیتالی، ارزهایی هستند که از رمزنگاری برای انتقال در اینترنت استفاده می کنند، رمزنگاری های ارزهای دیجیتالی غیرقابل هک و پیگیری هستند.

اولین ارز دیجیتالی بیت کوین است که در سال ۲۰۰۹ ایجاد شد و اکنون پادشاه دنیای ارزهای دیجیتالی است. در چند سال گذشته ارزهای دیجیتالی زیادی معرفی و عرضه شده اند. در حال حاضر حدود ۹۰۰ ارز دیجیتالی در بازارهای جهانی تجارت می شود.

ارزشمندترین ارزهای دیجیتالی دنیا

  • بیت کوین: بیت کوین اولین و محبوب ترین ارزدیجیتالی است. بیت کوین توسط فردی (یا افرادی) ناشناس به نام ساتوشی ناکاموتو در سال ۲۰۰۹ عرضه شد. ارزش کل بازار بیت کوین اکنون بیش از ۷۰ میلیارد دلار است.
  • اتریوم: اگر بیت کوین را پادشاه بدانیم، بدون شک اتریوم (Ethereum) ملکه این قلمرو خواهد بود. بیت کوین، که مدت زیادی از عمرش نمی‌گذرد، حالا به خوبی جای خود را در بازار پیدا کرده‌ است و یکی یکی سر و کله رقبا پیدا می‌شود؛ شاید بتوان گفت مهم‌ترین رقیب بیت‌کوین کسی نیست جز اتریوم.
  • ریپل: ریپل یکی دیگر از پلتفرم های غیرمتمرکز مشهور است. ریپل در سال ۲۰۱۲ با هدف ایجاد ظرفیت تراکنش های بالا عرضه شد.
  • لایت کوین: این ارز با تغییراتی در بیت کوین مانند انجام سریع تر تراکنش ها و استخراج راحت تر، در سال ۲۰۱۳ عرضه شد.

 

بررسی ارزشمندترین ارزهای دیجیتالی دنیا

دلایل استقبال از ارزهای دیجیتالی

عملکرد فوق العاده ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین و اتریوم (Ethereum) باعث شده تا سرمایه هنگفتی به سمتشان سرازیر شود، وضعیتی که بازار طلا را به رکود فرو برده است. «تام لی» مدیر شرکت سرمایه گذاری «Fundstrat» می گوید کاهش اقبال سرمایه گذاران به فلزهای قیمتی، انگیزه مضاعفی را برای خرید ارزهای رمزپایه به وجود آورده است.

شرکت Fundstrat پیش بینی می کند که ارزش این ارزهای رمزپایه تا سال 2022 هشت برابر افزایش یافته و قیمت هر واحد بیت کوین به حدود 20 هزار دلار می رسد. البته در برخی برآوردها، این مبلغ تا 55 هزار دلار به ازای هر واحد نیز ذکر شده. در عین حال، کارشناسان می گویند قیمت طلا در همین بازه چندان تغییری نخواهد کرد.

 

[divide icon=”square”]

یک پاسخ بنویسید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن